DĚTSKÁ jóga

Ideální doplňková aktivita k ostatním sportům pro všechny děti.

Dětská jóga se zaměřuje především na:

  • správné držení těla
  • techniky správného dýchání
  • rozvíjení pozornosti, pozitivního postoje, tvořivosti a jasného myšlení
  • zvyšování pohybové koordinace
  • zlepšování psychické odolnosti
  • projevování se pro děti nepřirozenějším způsobem - hrou
  • rozvoj sebepřijetí a sebepoznání
  • umění relaxovat
  • posílení rozhodnosti a sebevědomí

Chcete svým dětem pomoci stát se ohebnější a silnější a ulehčit jim udržování pozornosti ve škole? Hledáte pro své děti dokonalou doplňkovou aktivitu k ostatním sportům? Chcete svým dětem pomoci rozvíjet jejich fantazii, radost ze života a sebevědomí? Pak je dětská jóga cvičení přesně pro vaše děti!

Dětská jóga je forma hravě pojatého pohybového cvičení s jógovými prvky. Jedná se o jógově prováděné dechové techniky. Zahrnuje práci s prsty, očima, rovnováhou, myslí, soustředěním, přesností... Je to vše dohromady jako harmonický, všestranně vyvážený celek. V dnešní uspěchané moderní době přetížené technickými vymoženostmi jsou děti často ochuzeny o přirozenou radost z pohybu. Přitom která malá slečna odolá veselé kočičí rozcvičce a který malý kluk by zase nerad ovládal sloní rozcvičku? Pomocí jógových pozic děti hravou a zábavnou formu trénují koncentraci, rovnováhu, koordinaci jednotlivých částí těla, rozvíjí paměť, učí se práci ve skupině, rozvíjí sociální dovednosti. Dechová cvičení slouží k prohlubování a zklidňování dechu, zvyšují kapacitu plic, pročišťují dechové cesty a ve svém důsledku ovlivňují postavení páteře, pomáhají zklidňovat psychiku. Při relaxaci nakonec dochází k uvolnění svalového napětí, upravuje se tepová a dechová frekvence a zklidňuje se psychika. Vrátit dětem radost z pohybu a současně dělat něco pro jejich zdravý vývoj, to je cílem tohoto cvičení. Není to jóga pro děti, děti jsou jóga.

Kurz vede zkušená lektorka, která má zkušenosti nejen s jógou, ale věnuje se muzikoterapii, kterou vkládá do svých hodin pro navození klidu a relaxaci. Každá lekce má svůj příběh, která v dětech probouzí kreativitu a umožňuje jim rozvíjet jejich fantazii.

Kurz probíhá každé pondělí od 3. 10. 2022 do 29. 5. 2023 v čase 16.00 - 17.00.

Cena za pololetí (říjen až leden a únor až květen) je 1.500 Kč/pololetí. 

Kontaktujte nás pro přihlášení k tomuto kurzu. Odešlu vám přihlášku pro vyplnění a pokyny k platbě. Děkuji.