Marcela a JAMAYOGA

Krátké povídání o mně.

Marcela Neužilová - JAMAYOGA
Marcela Neužilová - JAMAYOGA

Moji cestu k józe pro mě vystihuje jeden starý hinduistický hymnus:

Zasej myšlenku a sklidíš čin.
Zasej čin a sklidíš zvyk.
Zasej zvyk a sklidíš vlastnost.
Zasej vlastnost a sklidíš osud!

Cvičení mě provází většinu mého života. Vyzkoušela jsem všelicos. A pak jsem poznala jógu. Jako by to byl konec hledání a začátek nové smysluplné cesty, která stále trvá. Po pár letech vlastní praxe přišlo rozhodnutí jít cestou jógy i v profesním životě a absolvovala jsem kurz lektora jógy, na který od té doby navázalo nespočet dalších vzdělávacích kurzů. Baví mě poznávat stále nové rozměry a možnosti a neustále mě překvapuje svojí rozmanitostí. 

Přišla ke mě v době, kdy fyzická aktivita, dynamika a výkon byly na prvním místě. Nadchla mě svou energičností, kterou jsem naplno vstřebávala a toužila předávat dál. 

Provázela mě obě moje těhotenství, aby mi ukázala, jak neuvěřitelně vnímavé dokáže mé tělo v tomto období být a prostě BÝT.

Vrozená hypermobilita mě přiměla k vzdělávání v oblasti zdravého funkčního pohybu z pohledu fyzioterapie a pochopení principů zdravého pohybu. Naučila mě přistupovat s respektem nejen ke svému tělu, ale především bezpečnému vedení mých lekcí jógy. 

Postupně jsem našla cestu k jin józe, která mě naučila nespěchat, zastavit se a naslouchat svému tělu, vnímat dech a pocity uvnitř. Jóga je mým průvodcem na mé životní cestě se všemi vzlety i pády a učí mě přijímat vše dobré, ale i to horší, co ke mě přichází s pokorou a vděčností. 

Cesta k vlastnímu studiu v Bučovicích byla dlouhá a často se zdála beznadějná. Naučila mě však trpělivosti, pokoře, ale hlavně víře, že NIKDY NENÍ POZDĚ NA SNY.