Marcela a JAMAYOGA

Krátké povídání o mně.

Marcela Neužilová - JAMAYOGA
Marcela Neužilová - JAMAYOGA

Moji cestu k józe pro mě vystihuje jeden starý hinduistický hymnus:

Zasej myšlenku a sklidíš čin.
Zasej čin a sklidíš zvyk.
Zasej zvyk a sklidíš vlastnost.
Zasej vlastnost a sklidíš osud!

Powerjóga mě oslovila před několika lety stejně jako různé druhy aerobního cvičení - fitness, tae-bo nebo později také pilates. Až postupem času, kdy jsem se vlivem hektického a časově náročného zaměstnání cítila často vyčerpaná nejen fyzicky, ale i psychicky, jsem upustila od sportovních aktivit, které mě fyzicky vyčerpávaly ještě více a zůstala u cvičení powerjógy.

Zpočátku mi přinášela uspokojení především na úrovní fyzické, kdy jsem se konečně začala cítit ve svém těle dobře. Postupně ale i na úrovni psychické, kdy mi přinášela tolik vytoužený vnitřní klid. Cvičení během těhotenství mi ukázalo, jak neuvěřitelně vnímavé dokáže naše tělo v neobyčejném a krásném období být. Najednou jsem zjistila, jak je krásné a osvobozující se na chvíli zastavit a nikam nespěchat. A to nejen ve cvičení, ale i v životě samotném. Nastínila mi neuvěřitelný obraz nejdůležitějších momentů mého života, abych uviděla, že to vlastně byly malé krůčky osudu, které vedly moji životní cestu právě na cestu jógy.

Pořád mě baví dynamický styl cvičení, ale stále více se zajímám také o terapeutické a zdravotní účinky ásán. Na svých hodinách se snažím nejen o budování fyzického těla a posouvání hranic našich možností, ale také o nalezení svobody a lehkosti v pohybu.