JIN jóga

Skutečně hluboké uvolnění a relax v uspěchané době.

V jinové józe využíváme působení gravitace a v pozici necháme naše tělo dosáhnout takovou hranici, která je pro tělo příjemná, ale zároveň cítíme snesitelný tah, případně tlak na tkáně. Do pozic se nepřitahujeme, ale přijímáme hranice, které nám naše tělo dává, a které se postupně s výdrží posunují. Využíváme pomůcky – bločky, bolstery, sedací polštáře a deky k vypodložení různých částí těla, abychom snížili napětí v těle a dosáhli většího uvolnění.

Zastavte se, nadechněte se, uvolněte se! Užijte si příjemný pocit proudění energie vaším tělem. Jinová jóga je pro všechny, kdo jsou připravení jít hlouběji do svého nitra a vnímat signály svého těla.

Jin jóga přináší především:

  • účinky na fyzické, energetické, mentální, emocionální a spirituální úrovni
  • zvyšuje pohybový rozsah a ohebnost
  • pracuje s energetickými dráhami těla (meridiány) a aktivuje činnost vnitřních orgánů
  • efektivně se věnuje kyčelním kloubům
  • prohlubuje praxi meditačních technik
  • pomáhá praktikantům Ashatanga jógy dostat se do obtížnějších pozic druhé série

Pokud hledáte skutečně hluboké uvolnění, pocit zastavení v dnešní uspěchané době, klid a relaxaci, pak je Jin jóga cvičení přesně pro vás. Jin jóga je vhodná pro každého, kdo umí respektovat vlastní hranice. Skvěle se hodí jako cvičení při sedavém zaměstnání nebo jako doplňující cvičení pro běžce, u kterých se efektivně věnuje kyčelním kloubům. Otevření kyčlí a uvolnění spodní části zad ocení i těhotné ženy.

Jin jóga je známá také jako "akupunktura bez jehly". Příznivě ovlivňuje proudění životní energie do buněk a orgánů celého těla. Významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Jin jóga oslovuje především jinové části těla. Jsou to kosti, klouby, pojivová tkáň a povázky (fascie). Na rozdíl od svalů, které jsou jangové a mají rády pohyb, oslovíme pojivovou tkáň tichým, klidným přijetím.

Kontaktujte nás nebo si rovnou rezervujte místo na lekci. Uvidíte, že budete příjemně překvapeni.