Páteční jinová zastavení

17.01.2022

Yin jóga je stále více oblíbená i mezi těmi, kteří běžně praktikuji dynamické styly cvičení. 

Většina sportovních aktivit, především dynamické sporty a posilování, jsou jangové, tedy zaměřené na svaly. Vedou nás k posouvání našich fyzických limitů a zvyšování síly a kondice.

 Yin jóga oslovuje především jinové části těla, tedy kosti, klouby, pojivová tkáň a především fascie. Oslovíme pojivovou tkáň tichým, klidným přijetím. 

V Yin józe využíváme působení gravitace a v pozici dosáhneme příjemné hranice, kde přesto cítíme snesitelný tah, případně tlak na tkáně. Do pozice se nesnažíme přitahovat, ale přijímáme hranici, kterou nám dává naše tělo a která se postupně s výdrží posunuje. Využíváme různé pomůcky - bločky, bolster, meditační polštáře, deky. Pomůcky nám umožňují v dané pozici vypodložit různé části těla a tím snížit napětí v těle a dosáhnout tak většího uvolnění, relaxace a cítit se pohodlně. 

Stejně jako jinde, i tady se snažíme najít rovnováhu. Kombinace jinového a jangového cvičení je ideálním způsobem, jak si udržet fyzickou i duševní pohodu. 

Yin jóga nám přináší účinky na fyzické, energetické, mentální, emocionální a spirituální úrovni. Je vhodná pro každého, kdo umí respektovat vlastní hranice. Velmi vhodná pro všechny kdo mají sedavé zaměstnání, též pro běžce, protože se efektivně věnuje kyčelním kloubům. 

Yin jóga je specifická dlouhými výdržemi v pozicích, čímž vytváří tlak na konkrétní části těla a pracuje s energetickými dráhami v těle tedy aktivuje meridiány vnitřních orgánů v těle. 

Na cvičení je vhodnější teplejší oblečení kvůli delším výdržím v pozicích. 

Zastavte se, uvolněte a užijte si páteční jinové večery.

Těším se na vás.

Rezervace v kalendáři lekcí Jamayoga